УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Виконання гідроізоляційних робіт будь-якої складності - ін'єкційна гідроізоляція. Пропонуємо гідроізоляційні роботи всіх видів. Безкоштовна консультація

Ін'єкційна гідроізоляція

Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує ін'єкційні роботи будь-якої складності - горизонтальне відсічення капілярної вологи методом ін'єктування, площинне ін'єктування конструкцій.Якщо Вас цікавить послуга Ін'єкційна гідроізоляція, для більш докладної інформації зв'яжіться з нами в будь-який зручний для Вас час.

Професійна ін'єкційна гідроізоляція

Ін'єкційна гідроізоляціяОдним з найбільш ефективних способів захисту бетонних (і інших) споруд від руйнувань під дією вологи або через пухку структуру тіла самої конструкції є гідроізоляція (ремонт / посилення) методом ін'єктування (ін'єкційна гідроізоляція). Сам процес являє собою закачування реактивних гелів під тиском в стіни фундаменту, кладки або гірничої виробки, які, полімеризуючись, заповнюють собою порожнечі і тріщини, посилюючи таким чином конструкцію і роблячи її водонепроникною. Іншим варіантом захисту підземних бетонних і цегляних споруд є так звана вуалева ін'єкційна гідроізоляція методом ін'єктування: ін'єкційний матеріал закачується зсередини споруди, але не в стіну, а за неї, утворюючи таким чином щільну, гнучку і водонепроникну мембрану між підставою і грунтом. Такий варіант ін'єкційної гідроізоляції здобув популярність в будівництві протяжних підземних тунелів.

До слова, метод ін'єктування почав застосовуватися для посилення склепінь гірських виробок і зміцнення зсувних грунтів в 70-х роках минулого століття, а десятиліттям пізніше ін'єкційна гідроізоляція стала використовуватися в будівництві та реставрації.

Матеріали для ін'єкційної гідроізоляції і їх використання

Основні сфери використання ін'єкційних матеріалів визначаються їх властивостями, характеристиками хімічних реакцій в процесі змішування і після закачування, а також способом застосування:

-Поліуретанові ін'єкційні піни, характеризуються сильним збільшенням в обсязі. Ін'єкційна гідроізоляція, виконувана з використанням поліуретанових ін'єкційних пін, застосовується для зупинки сильного протікання води і в якості підготовчого етапу перед закачуванням поліуретанового складу (заповнює порожнечі, що утворилися), армуючого і гидроізолюючого конструкцію.

- Наливні поліуретанові піни, розроблені для заповнення пустот і посилення теплоізоляції, ущільнення бетонної підготовки під промислову підлогу і стін фундаменту (матеріали характеризуються високими показниками міцності і швидкою полімеризацією).

- Поліуретанові гібридні ін'єкційні матеріали володіють моментальним вспінюванням при контакті з водою. Ін'єкційна гідроізоляція виконується з використанням поліуретанових гібридних ін'єкційних матеріалів застосовується для герметизації і гідроізоляції бетонних, цегляних та інших основ.

- Класичні поліуретанові високоеластичні смоли застосовуються в ін'єкційной гідроізоляції для тріщин з розкриттям в конструкціях, що піддаються постійним динамічним навантаженням і зволоженню. Ін'єкційна гідроізоляція з використанням поліуретанових ін'єкційних гелів нового покоління застосовується для посилення бетонних конструкцій і кам'яної кладки. Поліуретанові ін'єкційні склади нового покоління мають високу еластичність і міцність на стиск.

- Акрилатні гелі, які характеризуються низькою в'язкістю, є ідеальним рішенням для герметизації і підсилення підземних конструкцій, а також гідроізоляції високопористих підстав і герметизації швів конструкцій.

- Силікатні ін'єкційні склади призначені для посилення і стабілізації горизонтальних поверхонь і цегляної кладки. Вони характеризуються низькою в'язкістю і мають високу проникаючу здатність.

- Ін'єкційні склади на основі кремнію застосовуються для гідрофобізації кам'яної кладки.

- Для капітального ремонту тріщин в бетонних конструкціях виконується ін'єкційна гідроізоляція також за допомогою епоксидних ін'єкційних складів, які мають низьку в'язкість, високу міцність і адгезію.

- Дрібнодисперсні цементи використовуються для ін'єктування тріщин в бетонних і кам'яних конструкціях, заповнення каналів з напруженою арматурою або анкерами, які піддаються високим механічним навантаженням; стабілізації зсувних грунтів.

Ін'єкційна гідроізоляція своїми руками

Ін'єкційна гідроізоляціяСуть методу ін'єкційної гідроізоляції в наступному: якщо через стіни кладки або фундаменту проникає волога (при цьому «джерело» проникнення води не з'ясовано), або є активне протікання (і після закладення традиційними методами вона виникає поруч), то ін'єкційна гідроізоляція із застосуванням піни, а потім гелю, який розподіляється рівномірно по тілу конструкції, перекриє шлях воді незалежно від того, звідки вона приходить. Переваги ін'єкційної гідроізоляції очевидні. Подібний захист конструкції не вимагає спеціального догляду при експлуатації, довговічна, і в принципі така ін'єкційна гідроізоляція не дуже складна в реалізації, за умови, якщо у вас є під рукою всі матеріали (які є досить дорогими у порівнянні з іншими типами гідроізоляційних матеріалів), обладнання і будівельні навички. Більшість ін'єкційних гелів і пін не готуються заздалегідь, а створюються при змішуванні попередньо зважених складових комплекту між собою і каталізатором в нагнітаючой їх установці. Зазвичай такі матеріали складаються з двох, трьох компонентів, плюс каталізатор, який регулює час реакції. Поступаючи в стіни через заздалегідь встановлені пакери (або ін'єктори) гель / піна розширюються і рівномірно розподіляються по всій конструкції, а після застигають або виштовхують воду (піни часто застосовуються в ін'єкційної гідроізоляції саме для цього). Крім цього, ін'єкційна гідроізоляція є для конструкції армуючим каркасом. Однак якість вашої роботи буде залежати від підготовчих робіт, правильного розташування вищезгаданих пакерів і приготування матеріалів для подачі через обладнання; також слід розрахувати кількість ін'єкційного гелю попередньо. Тому перед проведенням робіт по ін'єкційній гідроізоляції потрібно ретельно вивчити технічні регламенти виробників матеріалів і обладнання, а також провести повне технічне обстеження споруди.

Зробивши ін'єкційну гідроізоляцію, ви значно скоротите витрати на ремонт. Застосування методу ін'єктування дає можливість дрібного (точкового) ремонту, і зупинки сильної течі за рахунок швидкого розширення і затвердіння ін'єкційних гелів і розчинів. Останні бувають чотирьох типів: дрібнодисперсні цементи (мікроцементи), епоксидні і поліуретанові гелі, поліуретанові піни, метакрилатні гелі.

Як уже було згадано вище, ін'єкційна гідроізоляція виконується із застосуванням матеріалів для влаштування гідроізоляції методом ін'єктування, які є відчутно дорогими у порівнянні з традиційними гідроізоляційними матеріалами. Але в більшості випадків виконання робіт методом ін'єкційної гідроізоляції своїми руками економить Ваші гроші в перспективі (тобто на відсутності щорічних недорогих, але при цьому регулярних ремонтів гідроізоляційного покриття). Часто такий спосіб захисту конструкції може навіть врятувати Ваше фінансове становище і вирішити проблеми з житлом. Мається на увазі придбання Вами недобросовісно побудованого котеджу, в якому відсутня відсічна гідроізоляція на позначці підлоги. Не дивлячись на те, що такий будинок не придатний для життя, ця недбалість (або навмисна злочинна економія) допускається підрядниками (різних рівнів) все частіше. І виходу з такої ситуації два: зруйнувати споруду і побудувати заново або виконати горизонтальне відсічення методом ін'єктування метакрилатного гелю трохи вище рівня підлоги.

Виконувати роботи методом ін'єктування бажано, вдаючись до послуг професійних будівельників. Але якщо Вами прийнято рішення провести процедуру ін'єкційної гідроізоляції своїми руками, виконуйте роботи відповідно до інструкцій виробника ін'єкційного складу з приготування суміші і техніці роботи з нею, а також з техніки безпеки.

Доступні способи виконання ін'єкційної гідроізоляції своїми руками

Ін'єкційна гідроізоляціяІн'єкційна гідроізоляція має наступний алгоритм виконання робіт: спочатку пошкоджені основи чистять і сушать на стільки, наскільки це можливо, далі сверлити отвори діаметром 2-3 сантиметри з кроком відступу, приблизно в 25 - 50 сантиметрів. Відстань між відступами необхідно правильно розрахувати, в іншому випадку, захисна мембрана вийде нерівномірною, а тому неповноцінною. Далі в отвори вставляються металеві або пластикові пакери (ін'єктори) до яких прикріплюються крани (кульові). Підключаючи по черзі насос до ін'єкторів, закачуємо суміш. Коли гідроізолюючий гель видно в сусідніх отворах - переходимо до заповнення наступної «ділянки». Після завершення цієї «процедури» пакери (ін'єктори) витягуються, а основа обробляється нанесенням шару або декількох шарів вологостійкої штукатурки або обмазувальної гідроізоляції.

Другий (менш популярний) спосіб влаштування ін'єкційної гідроізоляції - це подача ін'єкційного складу «самопливом» через отвори, просвердлені під кутом 45 градусів. При такому способі заливки верхні отвори заповнюють більше ніж нижні. Недолік цього методу - довге просочення - від 24-х годин, аварійно така ін'єкційна гідроізоляція зупинити протікання не зможе, та й підійдуть, до введення в отвори не всі ін'єкційні склади. Використовувати швидкотвердіючі гелі в цьому випадку неможливо. Обмеженням для проведення такого виду ін'єкції є і температура. При +5 градусах працювати вже не бажано.