Пропонуємо виконання гідроізоляційних робіт будь-якої складності - гідроізоляція підвалу зсередини, внутрішня гідроізоляція підвалу, гідроізоляція підвалу...
Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує виконання будівельних робіт любої складності. Якщо Вас цікавить послуга Гідроізоляція підвалу зсередини, для більш детальної інформації перейдіть по посиланню на сторінку послуги або зв''яжіться з нами в любий зручний для Вас час.
Гідроізоляція підвалу зсередини
Коли необхідна гідроізоляція підвалу зсередини
Підвал в сучасному будинку є корисним простором, який завжди знайдеться під що використовувати. З підвалу можна зробити кухню або льох, комору; обладнати його під спортзал і бібліотеку (при наявності першокласної вентиляції, гідроізоляції і дренажу). При останніх двох умовах «збереження якості» підвального приміщення поговоримо більш докладно.
Сирість і підвищена вологість практично є першими, що приходять на розум асоціаціями при спогадах про підвал, незалежно від того, чи належить він старострою або «свіженькому» будиночку «за останнім писком» науки і техніки. І в тому і в іншому випадку захисту бетонної основи від води і капілярної вологи приділяється мало уваги: в першому випадку це, як правило, відбувається через закінчення всіх мислимих і немислимих термінів експлуатації споруди, і низькою технічною оснащеністю в сфері гідроізоляції підземних конструкцій на момент будівництва, у другому, - з-за «гонки» здачі проекту і недбалого ставлення до роботи.
Наявна проблема зазвичай виглядає наступним чином: в підвалі вода, в житлових приміщеннях повище вогкість, неприємний запах і таргани, навколо будинку - міські мережі і асфальт, так що ремонт заглиблених конструкцій в принципі неможливий. У цьому випадку крім регулярного відкачування єдиним виходом є якісна гідроізоляція підвалу зсередини , а в особливо важких випадках - і внутрішній дренаж.
При найбільш оптимальних економічних умовах внутрішня гідроізоляція, як і зовнішня виконується в процесі будови. Але в останні роки потреба в ній настає, на жаль, вже під час експлуатації готового будинку. На щастя на ринку присутній величезний вибір гідроізоляційних матеріалів, які можуть використовуватися для робіт всередині приміщень (сухі і готові до застосування гідроізоляційні суміші). Технологія виконання гідроізоляційних робіт з їх допомогою не представляє особливої складності в умілих руках, а діапазон цін підійде практично для будь-якої кишені. Крім того, гідроізоляція підвалу зсередини обійдеться в рази дешевше ніж виконання аналогічних робіт зовні.
Гідроізоляція підвалу зсередини полімерцементними сумішами
Роботи по влаштуванню внутрішньої гідроізоляції рекомендується починати з осушення приміщення, обстеження зовнішніх стін і прилеглої до них відмостки, виявлення (якщо це можливо) джерел надходження води. Далі бетонні конструкції ремонтуються, обробляються температурні шви, примикання. При необхідності робиться внутрішня дренажна система. Після виконується обмазочна гідроізоляція підлоги, стін і стелі. Давайте розглянемо склад і алгоритм робіт, за яким виконується гідроізоляція підвалу зсередини, «рухаючись» згідно позначеної ієрархії.
Найбільш оптимальним будівельним матеріалом для внутрішньої гідроізоляції підвалу є полімерцементне «сімейство», що представляє собою досить великий діапазон матеріалів (враховуючи додаткові властивості крім основної гідрозахисту). Його доцільно розглядати розділяючи на три групи - жорстка, проникаючої дії (або пенетруюча) і еластична. Жорстка і проникаюча гідроізоляція - взаємозамінні. У технологічному регламенті вони займають площу основи, де поява тріщин від динамічних навантажень є найбільш малоймовірним. Гнучкі гідроізоляційні матеріали закладаються в деформаційні шви і стики, вимушені холодні шви, примикання стіна-підлога, стіна-стіна, і стіна-стеля. Таким чином еластична гідроізоляція підвалу зсередини забезпечує гнучке покриття в місцях, де найбільш велика ймовірність виникнення протікання внаслідок динамічних навантажень на конструкцію, представляючи собою якийсь функціональний каркас, який перекриває тріщини. Звичайно, якщо Вам дозволяють кошти, можна наносити більш дорогі (ніж полімерцементні жорсткі матеріали) еластичні матеріали повністю на всю площу підлоги, стін і стелі. На відміну від бітумних аналогів полімерцементна група пропускає випаровування (не пропускаючи вологи), що запобігає поступовий відрив матеріалу від внутрішньої основи постійно прибуваючою водою через бетонне «тіло» не захищеної зовні конструкції і вертикального підняття вологи по пористих матеріалах, якими виступають бетон і цегла (капілярний підсос). Крім того, що полімерцементну гідроізоляцію можна відірвати, вона є і екологічно чистим матеріалом, що не містить в своєму складі отруйних і пожежонебезпечних розчинників, що і дозволяє нам говорити про неї як про найбільш оптимальний шлях, по якому може бути виконана гідроізоляція підвалу зсередини.
Гідроізоляція підвалу зсередини - Склад робіт
Після обстеження конструкції, відкачування води і просушування приміщення починаємо роботи влаштування бетонної стяжки. Підлогу підвалу необхідно підняти за допомогою бетонування, заклавши при необхідності внутрішню дренажну систему труб або, обмежившись каркасом з арматури. Перед армуванням очищену бетонну основу підлоги можна застелити єврорубероїдом або обробити бітумною водоемульсійною мастикою (із заходом на стіни на висоту нової підлоги). На висоті нової стяжки по периметру будівлі кріпимо профіль гидрофільної гуми (яка розширюючись при зволоженні перепинить собою шлях до води). Це перший етап на шляху боротьби з грунтовими водами. Перед нанесенням складу полімерцементної обмазувальної гідроізоляції новий бетон повинен набрати початкову міцність, але залишатися все ще вологим для більш якісної адгезії обмазувального складу до цементного каменю. Ходити по підлозі потрібно обережно. Після того, як полімерцементна гідроізоляція підвалу зсередини нанесена в два шари за нею потрібен догляд: зволоження і гарне провітрювання приміщення. Наступати на гідроізоляційне покриття підлоги можна через час, вказане в технічному описі виробника використовуваного матеріалу.
Отже, тепер основа підлоги підвалу у нас нова (армована бетонна стяжка), має армований каркас і два типи гідроізоляції, виконаної зсередини (бітумна та полімерцементна).
Як тільки по новій підлозі стане можна ходити приступаємо до внутрішньої гідроізоляції стін. Крізь них також можуть надходити ґрунтові води, якщо такі залягають вище підошви фундаменту, але в більшості випадків - зволоження і обводнення підвальних приміщень викликає масове танення снігу і льоду під час відлиги або рясні осінні зливи. Перед початком гідроізоляційних робіт стіни підвалу потрібно вирівняти і відремонтувати спеціальними ремонтними складами, які додадуть їм додаткову міцність. Якщо фундамент частково зроблений з цегли, то ці місця потрібно обштукатурити цементно-піщаною штукатуркою по металевій сітці в рівень бетонної частини стіни. Після чищення та ремонту основ наноситься гідроізоляція стін підвалу зсередини в два шари; при цьому влаштування кожного повинно виконуватися без перерви, щоб уникнути виникнення холодних швів. Всі примикання додатково армуються склосіткою і обробляються еластичною обмазувальною гідроізоляцією з заходом на 10-15 см на кожну зі стін.
Полімерцементні матеріали володіють тиксотропністю - властивістю, яка дозволяє свіжонанесеному покриттю не стікати зі стін і не капати зі стелі, що передбачає відсутність подібних проблем, коли виконується підготовчий ремонт основ стін і стелі, а потім - гідроізоляція підвалу зсередини.
Горизонтальна гідроізоляція підвалу зсередини методом ін'єктування
В особливо «важких випадках будівельної недбалості» можна зустріти будинок, який «постраждав» від вкрай несумлінного закладення фундаменту, а саме від відсутності відсічної гідроізоляції, виконується тільки під час нового будівництва, оскільки наноситься вона горизонтально по периметру фундаменту на нульовій позначці підлоги будинку. В цьому випадку єдиним виходом може бути ін'єкційна гідроізоляція підвалу зсередини, яка розширивши в тілі стін бетонної конструкції стане перепоною на шляху капілярної вологи.
На завершення, необхідно відзначити, що витрати матеріалу повинні відповідати рекомендованим виробником, а також підбиратися «польовим» шляхом. Якість внутрішнього гідроізоляційного покриття підвалу багато в чому залежить від правильної підготовки бетонної основи. При дотриманні правил і черговості проведення гідроізоляційних робіт в підвалі зсередини можна досягти не менш гідних результатів ніж при зовнішньої гідроізоляції, а в більшості випадків - і посилити саму конструкцію цокольного поверху, що безсумнівно позитивно позначиться на терміні служби будинку в цілому.