УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Пропонуємо виконання гідроізоляційних робіт будь-якої складності - фундамент гідроізоляція, гідроізоляція фундаменту будинку, гідроізоляція фундаменту зсередини, гідроізоляція фундаментів...

Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує виконання будівельних робіт любої складності. Якщо Вас цікавить послуга Фундамент гідроізоляція, для більш детальної інформації перейдіть по посиланню на сторінку послуги або зв''яжіться з нами в любий зручний для Вас час.

Фундамент гідроізоляція

Фундамент гідроізоляціяДля більшості споруд використовується фундамент, гідроізоляція якого виконується не відразу, а вже після того як будова простоїть якийсь час. Бетон, що є основою монолітного фундаменту, протягом усього терміну служби може піддаватися багатьом типам корозії (а в разі відсутності гідроізоляційного шару - більш інтенсивно): при попаданні води на його поверхню (при низьких марках бетону), вона вбирається в його пористу структуру, вступаючи в хімічні реакції з цементним каменем, руйнуючи його. Тому в більшості випадків для збереження міцності бетону, закладаючи майбутній фундамент гідроізоляція повинна виконуватися в міру його зведення.

Можна приготувати відразу водонепроникну бетонну суміш шляхом введення відповідних добавок або збільшення частки портландцементу в розчині. Але такий спосіб часто виявляється більш дорогим і менш надійним (примикання і холодні шви залишаються незахищеними) ніж укладена на свіжий і структурно міцний бетон фундаменту гідроізоляція сухими сумішами або рулонними матеріалами.

Роблячи фундамент гідроізоляція повинна розташовуватися певним чином

Фундамент гідроізоляціяУ виритому котловані перед литтям бетону в підбетонну підготовку фундаменту гідроізоляція починається з влаштування горизонтального шару (євроруберойд або асфальт) по піщано-гравійній подушці і закінчується по периметру стін фундаменту відсічною гідроізоляцією на позначці підлоги (або нульовій позначці). Вона не захищає бетон як такий: її завданням є - бути перепоною на шляху підняття капілярної вологи по стінам фундаменту і кладки.

Роблячи стрічковий фундамент гідроізоляція укладається в траншею на підготовлену опалубку у вигляді полотнищ євроруберойда внахліст, поверх яких здійснюється лиття бетонного розчину.

Безпосереднім захистом бетону фундаменту гідроізоляція може виступати тільки будучи нанесеною зовні його стін і горизонтальної основи, яка стає заслінкою на шляху грунтових і осадових вод, а також протистоїть процесам замерзання-розмерзання води всередині бетону в холодну пору року.

Вимагає ремонту фундамент, гідроізоляція якого не була виконана під час будівництва найчастіше відновлюється зсередини полімерцементними складами. Такий варіант не захищає бетон від негативних наслідків, що потрапляє в нього ззовні ґрунтової вологи і осадових вод, але дає можливість протягом тривалого часу зберігати сухість в підвалі і інших підземних приміщеннях.

Для досягнення позитивного результату при влаштуванні захисту фундаменту вертикальний і горизонтальний типи гідроізоляції повинні бути з'єднані між собою. Тип з'єднання залежить від використовуваних матеріалів для гідроізоляції.

Фундамент, гідроізоляція і її види

Фундамент гідроізоляціяМатеріалів для захисту фундаменту за допомогою гідроізоляції сьогодні безліч, включаючи вищезгадані добавки, що підвищують водонепроникність готового бетону при безпосередньому введенні в бетонну суміш.

Будемо виходити з того, що лиття бетону здійснюється в заздалегідь виритому котловані. В першу чергу заливаючи монолітний фундамент, гідроізоляція повинна бути виконана перед бетонною підготовкою, яка повинна бути на гравійно-піщаній подушці. В якості такої гідроізоляції може виступати будівельна плівка або євроруберойд, розкатаний внахліст, асфальт, полімерна мембрана. Стики рулонної горизонтальної гідроізоляції промазувються бітумною мастикою або спеціальним праймером (або заклеюються малярським скотчем у випадку плівки). Зверху заливається бетонна підготовка - сама чорнова основа фундаменту, гідроізоляція якої робиться повторно шаром з закладом на стіни із зовнішньої або внутрішньої сторони. Для стін фундаменту робиться опалубка, виконується арматурне обв'язування і ллється моноліт до проектної позначки, на якій наноситься горизонтальна відсічна гідроізоляція також єврорубероїдом з заходом на стіни з обох сторін.

На зовнішні вирівняні і очищені стіни нового фундаменту гідроізоляція напилюється у вигляді так званої рідкої гуми - бітумно-полімерної композиції, дуже добре зарекомендувала себе в якості зовнішнього захисту стін фундаменту. Примикання стін до підошви фундаменту перед нанесенням гідроізоляції скругляются жолобником. Зовнішні площини фундаменту після гідроізоляції обов'язково повинні бути захищені дренажної мембраною.

Усередині цокольного поверху виконується обробка стін фундаменту гідроізоляцією екологічно чистими полімерцементними складами. Примикання стін фундаменту до підлоги перед гідроізоляцією також штробляться і скругляються жолобником. Це робиться для того, щоб знизити динамічні навантаження на майбутнє гідроізоляційне покриття. У цих місцях наноситься еластичне двухкомпонентне покриття (із заходом приблизно на 15 см на кожну сторону) або приклеюється спеціальна полімерна стрічка. По всій поверхні стін фундаменту гідроізоляція проникаючої дії наноситься в два шари. Шар внутрішньої гідроізоляції фундаменту не повинен перевищувати 4 мм.

Технології захисту фундаменту гідроізоляцією

В фундамент гідроізоляцією може служити готова бітумна мастика або розігрітий бітум. Готові мастики використовуються в основному без розігріву і наносяться в два шари. Часто використовуються для виконання горизонтальної відсічної гідроізоляції.

Плюси мастичної гідроізоляції:

  • Проста і легка в застосуванні. наноситься пензлем
  • Роботи можуть виконуватися в будь-який час року (якщо розчинником не є вода)
  • Недороге рішення для гідроізоляції фундаменту

Мінуси:

  • Довго висихає, тому нанесення декількох шарів займає багато часу
  • Недовговічне покриття. Нанесена зовні на фундамент гідроізоляція розтріскається вже після першої зими і буде фільтрувати воду в фундамент і приміщення за ним. Зсередини обробляти фундамент гідроізоляцією бітумними мастиками вкрай небажано; хіба що в тих випадках, коли там буде розташовуватися льох.

Для фундаменту гідроізоляція рулонними матеріалами (єврорубероїдом) є найбільш поширеним варіантом і може наноситися як основний гідроізоляційний шар, або виступати додатковим захистом мастичного гідроізоляційного покриття. Процес укладання євроруберойду аналогічний наплавленню (з використанням газового пальника) на дах в якості покрівельного покриття. На фундамент, гідроізоляцією якого в якості першого шару виступає мастика не можна приклеювати любий руберойд. Використовується тільки той вид, бітумне в'яжуче якого з одного боку не закрите плівкою. Перед наплавленням рулонного матеріалу бетонну основу фундаменту обов'язково повинно бути оброблено праймером. Стики руберойду укладаються внахліст (10-15см).

Захист фундаменту, гідроізоляцією якого виступає євроруберойд характеризується невисокою ціною і відносно непоганою довговічністю (до 50 років при застосуванні дорогих матеріалів). Серед мінусів можна виділити мабуть те, що матеріал не підходить для виконання внутрішніх робіт.

Обмазочна або штукатурна гідроізоляція являє собою нанесення на бетонну поверхню фундаменту товстошарових штукатурок з гідрофобними добавками або тонкошарових складів з полімерною композицією.

Такий спосіб захисту фундаменту зручний в застосуванні, але наносити кожен шар покриття потрібно за один раз, щоб уникнути утворення холодних швів; поверхня фундаменту перед гідроізоляцією під нього повинна бути ретельно вичищеною і зволоженою. Виконувати роботи не можна при зниженні атмосферної температури нижче 5°С.

Застосовувана з зовнішньої і внутрішньої сторони фундаменту гідроізоляція тонкошаровими полімерцементними складами може наноситися в якості вертикального, горизонтального і відсічного покриття. Обумовлено це тим, що полімерцементні покриття не пропускають воду, але пропускають кисень, завдяки чому мають гарну адгезію до бетону. Правильно нанесене полімерцементне покриття захистить фундамент на весь термін служби бетонної конструкції. Найбільш поширеними видами обмазувальної полімерцементної гідроізоляції фундаменту є проникаюча і еластична. Для досягнення гарантовано позитивного результату при захисті фундаменту гідроізоляцію треба комбінувати: проникаюча гідроізоляція наноситься на всю площу основи фундаменту, а еластична - по примиканням.

Для підвищення ефективності захисту фундаменту гідроізоляцією по його периметру повинен бути передбачений дренаж (спрямоване зниження рівня ґрунтових вод).