УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Виконання гідроізоляційних робіт будь-якої складності - Гідроізоляція терас, гідроізоляція котеджу або будинку. Пропонуємо гідроізоляційні роботи всіх видів. Безкоштовна консультація

Гідроізоляція терас

Правильна гідроізоляція терас

Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує виконання будівельних робіт будь-якої складності. Якщо Вас цікавить послуга Гідроізоляція терас, для більш докладної інформації зв'яжіться з нами в будь-який зручний для Вас час.

Деякі важливі особливості гідроізоляції терас

Гідроізоляція терасВеликі відкриті тераси давно стали невід'ємною частиною будь-якого заміського будинку або міської висотки. І не дивно, адже це найбільш затишне місце для відпочинку на свіжому повітрі жарким літом. Технічно дана конструкція являє собою експлуатовану покрівлю та гідроізоляцію терас, а також їх захист від постійних динамічних навантажень повинні виконуватися з особливою ретельністю.

Гідроізоляція терас являє собою дотримання двох важливих аспектів: перший - це підготовка бетонної основи з ухилом, що запобігає утворенню калюж. Взимку при замерзанні волога в бетоні розширюється, викликаючи його корозію, і таким чином під час відлиги зверху (на терасі) відлущується плитка, а знизу (на стелі житлового приміщення) можуть утворюватися протікання. Другою не менш важливою особливістю терас є те, що вони виступають містками холоду в теплозахисту споруд, і, на жаль, навіть при ідеальному дотриманні технологічного процесу влаштування тераси дану проблему вирішити до кінця неможливо.

Правильна конструкція і гідроізоляція терас повинна бути продумана і спроектована ще до початку будівництва. Це не той об'єкт, який можна безболісно прилаштувати «коли-небудь потім», хоча така ситуація з терасами зустрічається нерідко. Основа тераси має бути виконана з мінімальним ухилом назовні для забезпечення природного стоку осадових вод, що дозволить уникнути утворення калюж. Якщо наявна основа тераси рівна, необхідно зробити бетонну нахилоутворюючу стяжку, що не завжди може відповідати розрахунковому навантаженні конструкції будівлі на фундамент. Щоб полегшити терасу і отримати бажаний ухил, можна використовувати клиновидний утеплювач (краще екструзійний пенополістрол), спеціально розроблений для такого завдання. Ухил повинен становити 1,5–2%.

На шар утеплювача укладається цементна (т.зв. притискна) стяжка товщиною 4-5 см. Товщина її повинна бути однаковою на всій площі тераси. Якщо площа тераси велика, то необхідно провести поздовжнє і поперечне армування стяжки, що не дозволить останній розкришитися. Армувати можна або сталевими стрижнями діаметром перетину 3 мм, або металевою сіткою з розмірами вічок 10 x 10 см або 15 x 15 см.

Улаштування деформаційних швів - основний принцип гідроізоляції терас

Гідроізоляція терасОсновною причиною розтріскування основи тераси, виконаного з різним нахилом (тобто за відсутності застоїв води) і гідроізоляцією є перепад температур в холодну пору року: знизу і збоку (або тільки збоку) перебувають опалювальні приміщення, над терасою температура мінлива, а в холодну пору - негативна. Що виникає напруга всередині тіла стяжки внаслідок температурних деформацій (при нагріванні - розширення, при охолодженні - звуження) викликає розтріскування підстави і зводить нанівець всі функції дорогих гідроізоляційних покриттів терас. Тому поява безконтрольних тріщин на стяжці тераси неминуча і, в взагалі-то, «фізіологічно». Щоб подібна «фізіологія» не нашкодила конструкції, теплоізоляції і гідроізоляції, а також приміщенню, для якого тераса є покрівлею, необхідно «тріскати» основу вручну, отримуючи в результаті рівні, контрольовані шви. Такі штучні тріщини називаються деформаційними (температурними) швами і ділять протяжні основи (не тільки терас, а й більшості інших типів споруд) на квадратні ділянки. Шви гідроізолюють спеціальним чином: вони повинні не пропускати вологу, але при цьому - не бути перешкодою динаміці бетонного тіла. Т.ч. гідроізоляція терас не повинна бути однорідним покриттям.

Для того щоб гідроізоляція терас «працювала бездоганно» в їх притискних стяжках повинні бути виконані два види деформаційних (температурних) швів: пристінний, розташований уздовж стіни, до якої примикає плита підстави тераси, і примусові - ділять стяжку на карти площею ділянки близько 4 м². Ширина пристінних температурних швів повинна складати не менше 1,5 см, а примусових - 1-1,2 см. Глибина деформаційних швів тераси повинна бути на кілька міліметрів більше ширини.

На великих за площею терасах деформаційні шви утворюють квадратні карти розміром 2 x 2 м; на вузьких і довгих терасах (наприклад, 1,5 м завширшки) шви розташовують через кожні 3 м вздовж лінії ухилу.

Якщо притискна стяжка не армована, то температурні шви робляться за допомогою надрізів на її не набравшій початкової міцності цементній основі приблизно на 1/3 товщини, але не більше 2/3, щоб не пошкодити плівку, що захищає теплоізоляційний шар.

Гідроізоляція терасЯкщо гідроізоляція терас робиться по нахилостворюючому стягуванні з армованого бетону, то в місця де будуть знаходитися температурні шви потрібно закласти металеві куточки, а в межах карт - розмістити арматуру. Після лиття бетону і набрання ним первісної міцності куточки виймаються, а отримані шви гідроізолюють наступним методом: через 14 днів (коли стяжка «дозріє») в шви вставляється еластичний шнур. Найчастіше використовується поліпропіленовий жгут або профіль гидрофільної гуми. Діаметр шнура повинен бути трохи більше ширини шва. Наприклад, в температурний шов шириною 10 мм вдавлюється жгут діаметром 12 мм. Шнур повинен знаходитися між краями шва, але при цьому - не торкатися дна, щоб не передавати напруги, що виникає внаслідок динаміки стяжки, на розташовані нижче шари тераси. Поверх жгута шов необхідно заповнити еластичним герметиком, формуючи на його поверхні канавку. Такий спосіб прибирає «вимушені проломи» в гідроізоляції терас, і підвищує стійкість їх основ до динамічних навантажень.

Обмазувальна гідроізоляція терас

Після влаштування та обробки деформаційних швів основу тераси необхідно очистити від жирових плям, сміття та бруду, знепилити, зволожити. Далі наноситься полімерцементний матеріал проникаючої дії в два шари в якості грунтовки тераси.

Далі гідроізоляція терас виконується так: заклеюються деформаційні шви ущільнюючими еластичними стрічками і готовими кутовими профілями (що складаються з еластичної EPDM-гуми привареної до стрічок геотекстилю). Ущільнююча стрічка, завдяки своїй незмінній еластичності як при низькій (до –40°C), так і при високій температурі (до 90 °C) не перешкоджає вищезгаданій динаміці бетону.

Для основного гідроізоляційного покриття тераси застосовуються готові поліуретанові (або поліізоціанатного) мастики або еластичні (гнучкі) полімерцементні суміші.

Гідроізоляція терас передбачає нанесення матеріалів пензлем (типу макловиця) не менше ніж у два шари (другий шар наноситься через 4-8 годин) або методом обризга. Роботи проводяться при температурах від 5°C до +25°C (іноді допускається +30°C).Не можна проводити роботи під час дощу або при тривалих високих температурах.

Полімерцементні матеріали в більшості випадків можна і потрібно наносити на попередньо зволожену основу. Свіже гідроізоляційне покриття тераси вимагає догляду (зволоження в спеку і укриття в дощову погоду) протягом перших 12-24 годин.

Гідроізоляція терас - «Останній штрих»

Оздоблювальне покриття виконує функцію не тільки декоративну, але і виступає в якості фінішного шару гідроізоляції терас.

Монтаж верхнього шару обробки тераси можна починати вже через добу після влаштування основного гідроізоляційного покриття. Оздоблювальний шар виступає як додаткова гідроізоляція терас і також повинен мати деформаційні шви, розташовані в аналогічних місцях (над початковими).

Декоративне оздоблення тераси робиться з морозостійкої керамічної плитки або керамограніта, яке кріпиться на основну гідроізоляцію терас за допомогою спеціальних клейових складів. Шви заповнюються спеціальною морозостійкою затиркою, що зменшує ризик виникнення тріщин і протікання.

Ширина деформаційних швів оздоблювального покриття повинна бути менше ніж ширина стяжечних. Осі температурних швів оздоблювального і гідроізоляційного покриття тераси повинні збігатися. Після влаштування деформаційні шви заповнюють поліуретановим герметиком. Поліуретановим герметиком також заповнюється пристінний температурний шов.

Правильно змонтована багатошарова конструкція і грамотно виконана гідроізоляція терас здатна зробити їх найулюбленішим місцем в будинку; навпаки, недбалість і недогляд на перший погляд незначних деталей може додати неприємностей, ліквідувати наслідки яких доведеться після кожної зими.