УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Пропонуємо технічне обстеження будівель і споруд. Безкоштовна консультація

Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує виконання будівельних робіт любої складності. Якщо Вас цікавить послуга Технічне обстеження будівель, для більш детальної інформації перейдіть по посиланню на сторінку послуги або зв''яжіться з нами в любий зручний для Вас час.

Технічне обстеження будівель

Технічне обстеження будівельПід технічним обстеженням будівель і споруд мається на увазі комплекс заходів з вивчення придатності об'єкта по ряду характеристик до подальшої експлуатації, необхідності проведення ремонту та виду ремонту. Організації, що спеціалізуються на обстеженні об'єкта наймаються в разі нового будівництва або ремонту великих житлових комплексів, великих промислових споруд, підземних багаторівневих конструкцій. Технічне обстеження будівель в разі нового будівництва включає обов'язкові для проведення дослідження (геодезичні, геологічні та інші), які проводяться перед початком будівництва, а також будівельний аудит, який наразі триває на всіх стадіях з метою контролю за виконанням робіт. Наймає такі служби, як правило, замовник або інвестор.

Будівельний аудит включає в себе перевірку "всього", що так чи інакше стосується об'єкта і складається з наступних етапів:

  • перевірка проектів на відповідність ДБН і підтвердження відповідності проектних рішень вихідного ТЗ на проектування;
  • перевірка кошторисів на стадії проектування, на початку і в ході виконання робіт на актуальність і адекватність цін, кількості робіт і матеріалів;
  • перевірка відповідності виконаних робіт і витрачених матеріалів обсягами, заявленим в кошторисах;
  • перевірка відповідності якості виконаних робіт на відповідність нормам, регламентованим в ДБН і РД (робочої документації).
  • аналіз звітних документів, перевірка фактичного обсягу виконаних робіт на відповідність запланованому;
  • технічний нагляд під час будівництва;
  • здійснення контролю щодо виявлення та усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення аудиту.

Технічне обстеження будівельТакож в разі виникнення глобальних спірних питань проводиться досудова і судова будівельно-технічна експертиза, яка складається з досліджень, аналогічних згаданим, але тільки з іншою метою.

Але ми в даному випадку будемо розглядати саме технічне обстеження стану об'єкта, результат якого повинен давати відповіді на три головних питання замовника: що відбувається з конструкцією (її поточний стан); який комплекс "матеріали-роботи-технології" слід застосувати; в яку ціну це обійдеться.

Як правило, технічне обстеження будівель проводиться в кілька етапів:

  1. Попереднє обстеження. Метою даного етапу є підготовка інформації для більш детального обстеження. Включає в себе збір загальної інформації; характеристики планувань і систем обладнання, вивчення матеріалів з досліджень, які проводилися раніше;
  2. Детальне обстеження: фотографування, проведення замірів, взяття проб для лабораторних аналізів;
  3. Проведення обробки отриманих даних і відповідних розрахунків. Розрахунки проводяться на підставі виявлених дефектів і відхилень з урахуванням діючих на об'єкт навантажень і атмосферних явищ навколишнього середовища.

Технічне обстеження будівельРезультатом технічного обстеження будівель є розробка індивідуальної технологічної карти (з набором схем, креслень, описом етапів робіт і застосовуваних матеріалів) з докладним описом комплексу заходів з будівництва та монтажу чого-небудь на об'єкті (наприклад гідроізоляції) або ремонту з докладним описом способів виконання. Це головний і найцінніший результат обстеження, до нього як правило на додаток йдуть фотозвіти, і докладний перелік розрахунків, опису окремих дефектів.

Технічне обстеження будівель або об'єктів можна вважати одним з найбільш важливих етапів будівельних робіт. Проводити його потрібно обов'язково, причому з усією ретельністю і строгістю (якщо так можна висловитися). Помилки на цьому основоположному етапі неймовірно дорого обходяться всім учасникам будівництва, а в кінцевому підсумку лягають непідйомним тягарем відповідальності і витрат на підрядника, що безпосередньо виконує роботи.

Технічний звіт. Документ PDF >>