УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Виконання дренажних робіт будь-якої складності - пристінний дренаж, дренаж фундаменту, дренаж підвалу. Пропонуємо дренажні роботи всіх видів. Безкоштовна консультація

Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує виконання будівельних робіт любої складності. Якщо Вас цікавить послуга Пристінний дренаж, для більш детальної інформації перейдіть по посиланню на сторінку послуги або зв''яжіться з нами в любий зручний для Вас час.

Пристінний дренаж

Питання вологозахисту ваших будівель стає актуальним в міжсезонний період, коли внутрішня і зовнішня гідроізоляція не справляється з натиском грунтових або талих вод. До слова це не єдина причина, через яку фахівці зазвичай рекомендують організацію пристінного дренування. Не зайвим дренаж буде, якщо у вас є цокольний поверх або підвал. Саме пристінний дренаж - система, побудувавши яку, ви убезпечите підвал або перший поверх вашого будинку від підтоплення, а фундамент від передчасного руйнування. Адже, ні для кого не секрет, що в нестійкий температурний період чинять великий тиск на фундамент. Вибір матеріалів для вологозахисту - широкий, вам залишається тільки зробити правильний вибір з урахуванням особливостей експлуатації їх, в вашому випадку. Ідеально, коли пристінний дренаж робиться синхронно з будівництвом вашого будинку або будь-якого іншої споруди для побутових або промислових потреб. Пристінне дренування буває декількох типів: пластового і лінійного. Різниця між ними в способі відведення зайвої води і вартості витратних матеріалів для цих робіт.

Пристінний дренажНа практиці, змонтована система водовідведення це прокладені під нахилом труби навколо будинку з встановленими оглядовими колодязями по кутах. Вони допомагають в подальшому експлуатувати побудований вами дренаж. Вся зайва вода збирається в спеціальному місці - колодязі. Його краще з'єднати з трубою центральної каналізації або водоймою. Для того, що б ваш труд і зусилля не пропали даром, рекомендуємо взяти до уваги наступне. Прокладати труби для дренажу потрібно приблизно на півметра глибше самого фундаменту і під невеликим нахилом. Як правило, верхньою точкою беруть ріг будинку. Нижня - ємність або приймаючий колодязь для збору води. Буває так, що особливості місцевості не дозволяють природно відводити зібрану воду. В цьому випадку дуже допомагає дренажний насос.

Пристінний дренажРаніше, для водовідведення з ділянки використовували керамічні або азбестоцементні труби, сьогодні - перфоровані (перфорація додає міцності) труби, виготовлені з полімерних матеріалів. Вони міцні і досить довговічні і не шкідливі для екології. Яким способом укласти труби - залежить від грунту навколо фундаменту. Якщо в грунті переважає щебінь - можна не використовувати додаткові шари для фільтрації. У глинистих ґрунтах, теж можна обійтися без додаткових очисних фільтрів але, потрібно підсипати шар, щебеню в 20-30 см., великого і середнього розміру або як прийнято називати фракції. У суглинистому грунті використовують геотекстильну тканину для обгортання труб. Так уникають, їх швидкого замулювання. У піщаному грунті просто роблять насип з щебеню, і використовують геотекстиль. Також, у продажу є труби вже загорнуті геотекстильного тканиною. Це дуже зручно - адже не потрібно витрачати час на крій і обгортання.

Пристінний дренажПослідовність робіт при монтажі дренажної системи приблизно наступна. Навколо фундаменту риється траншея - рів з незначним градусом нахилу, дно якої додатково ущільнюється. Підсипається шар піску і, щебеню, на які укладаються приготовані вами труби. По кутах передбачають монтаж колодязів, їх зазвичай називають оглядовими, рідше - ревізійними. Зверніть увагу, що глибина закладки такого колодязя повинна бути нижче від самих труб приблизно на 40-50 сантиметрів. Укладені труби з вже змонтованими колодязями засипають шаром гравію завтовшки в 20-25 сантиметрів. Така подушка з гравію накривається геотекстильною тканиною, яку присипають шарами піску і грунту. До слова, купувати спеціально перфоровані труби не обов'язково. Можна використовувати і звичайні труби з ПВХ які, можливо є у вас в підсобці. Але, потрібно додатково просверлити в них отвори. Кроку в 10 сантиметрів між ними буде досить.

Для того, щоб ваша дренажна система часто не замулювалась кутові повороти потрібно змонтувати максимально плавно. Для перевірки нахилу при монтажі можна використовувати не гідрорівень, а добре натягнуті з потрібним кутом нитки з полімерних матеріалів. Як зазначено вище, нижньою точкою дренажної системи є колодязь для збору води. Її відведення можна організувати в зовнішнє середовище, а можна використовувати для господарських потреб. Також, разом з облаштуванням дренажу, непогано облаштувати і зливову каналізацію, яка може направляти надлишки води в дренажний колодязь і, звичайно ж, знизить гідронагрузку на вашу дренажну систему. Планувати будівництво, якої, потрібно заздалегідь, ще на етапі підготовки до будівництва.