УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Виконання дренажних робіт будь-якої складності - дренаж фундаменту, пристінний дренаж, дренаж підвалу. Пропонуємо дренажні роботи всіх видів. Безкоштовна консультація

Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує виконання будівельних робіт любої складності. Якщо Вас цікавить послуга Дренаж фундаменту, для більш детальної інформації перейдіть по посиланню на сторінку послуги або зв''яжіться з нами в любий зручний для Вас час.

Дренаж фундаменту

Навіщо потрібен дренаж фундаменту

Дренаж фундаментуХороший фундамент - початковий базис будь-якої споруди. Дренаж фундаменту відповідає за його збереження і комфортну експлуатацію будинку в цілому. Дренажна система фундаменту (і / або ділянки) являє собою систему труб і колодязів для зниження, і відведення грунтових вод з метою осушення місця майбутнього будівництва або порятунку вже існуючих об'єктів від підтоплення. Дренаж призначений для відведення не тільки грунтових вод (глибинний дренаж), але і збору, і видалення опадів (поверхневий дренаж), також прагнуть до фундаменту конструкції.

Поверхневий і глибинний дренаж фундаменту - це невід'ємна частина будь-якої споруди в смузі помірного пояса, крім хіба що тих, що розташовуються на височинах, де грунтові води залягають далеко від підошви фундаменту, а опади не збираються в калюжі. У всіх інших випадках єдиною, навіть правильно і якісно виконаною гідроізоляцією справа не обмежується.

Класифікація дренажу фундаменту

Системи поверхневого дренажу зустрічаються двох видів: точкові та лінійні. Призначення перших полягає у відведенні води з невеликих окремих районів загальною території (ділянки під водостоками, нижня частина тераси або дроги і т.п.). Для влаштування точкового дренажу використовують спеціальні водозбірники, розташовані в місцях скупчення води. Це самий простіший у влаштуванні тип дренажної системи.

Лінійний дренаж є більш складним для реалізації спорудою і виконує функцію відводу води від споруд, захисту доріжок і виїздів від розмиття, запобігає змив родючого шару грунту тощо. Складається з системи неглибоких траншей, які мають невеликий кут нахилу в сторону основного збираючого колодязя / каналізації (або водойми).

За способом потрапляння вологи в дренажну систему, останню можна умовно розділити на два типи: перший тип дренажу фундаменту (і / або ділянки) доконаного виду. В цьому випадку волога потрапляє в систему водовідведення зверху і збоку. Другий тип - це дренаж недосконалого виду, при якому вода потрапляє в дренажну трубу з усіх боків. Якщо споруду закладено в піщаному грунті, то застосовується кільцевий дренаж фундаменту. Будівництво на глинистому або болотистих грунтах являє собою використання пристінного дренажу фундаменту. А в особливо важких випадках - пластовий дренаж.

Алгоритм робіт по влаштуванню дренажу фундаменту

Дренаж фундаментуОтже, розглянемо докладніше кільцевий, пристінний дренаж, пластовий дренаж фундаменту.

Кільцевий дренаж фундаменту використовується для запобігання підтоплення підвальних приміщень стоячих окремо один від одного будинків, побудованих на пісочному грунті, через який легко просочується вода. Дана дренажна система має наступні характеристики:

  • такий тип дренажу являє під собою кільце, внутрішній простір якого буде захищено від води;
  • якщо відомо, що вода надходить з одного боку, то такий дренаж закладається у вигляді розімкнутого кільця;
  • система труб і колодязів монтується нижче рівня підлоги цокольного поверху;
  • кільцевий дренаж повинен розташовуватися на відстані 5-8 метрів від стін фундаменту будинку. якщо дана відстань все ж менше, то потрібно влаштовувати так званий винос, послабляє усадку ґрунту навколо будівлі.

Пристінний дренаж фундаменту використовують для запобігання затоплень підземних приміщень споруд, зведених (або планованих) на глинистому або суглинистому грунті. Вода через даний тип ґрунту проникає вкрай складно. Такий тип дренажу фундаменту має наступні характеристики:

  • застосовується при змішаних джерелах води;
  • дренаж влаштовується зовні по периметру стін споруди на відстані від них, рівному товщині фундаменту.
  • Дренажна система закладається не нижче рівня підошви фундаменту;
  • Якщо фундамент закладено на велику глибину, то дренаж повинен розташовуватися трохи вище.

Пластовий дренаж застосовується в поєднанні з кільцевим або пристінним:

  • використовується при великій кількості грунтових вод в незалежності від типу грунту;
  • частіше застосовується в якості додаткового в глинистому і суглинистому грунті;
  • пов'язаний із зовнішніми типами дренажних систем трубою, прокладеною через весь фундамент.

Перед тим як перейти до влаштуванню дренажу фундаменту, необхідно замовити його проект або «прикинути» схему розташування траншей труб і колодязів (при рішенні робити всі роботи самостійно). Для вивчення складу грунту досить викопати яму глибиною в 2-3 метра, що буде досить показово. Після необхідно підготувати фундамент. Відкопуємо його, очищаємо від шару зовнішньої гідроізоляції, сушимо. Прискорити роботи допоможе теплова гармата, але краще висушити стіни фундаменту природним шляхом якщо дозволяє погода. Наступний крок - влаштування нового гідроізоляційного покриття, що складається з декількох шарів полімерцементної гідроізоляції і поліетиленової, і закінчується дренажною мембраною.

Дно і стіни виритих траншей попередньо вистилаються шаром геотекстилю (довжина якого повинна бути такою, щоб обгорнути зверху вже засипаний щебенем і битим каменем дренаж фундаменту) і засипаються шаром гранітного щебеню висотою приблизно на 10 см і вирівнюється відповідно до кута нахилу труби (5-10 мм / м). Далі трамбуємо дно. Для захисту труб від пошкоджень щебень можна утрамбовану траншею застелити шаром геотекстилю. Прямі дренажні труби потрібно розташовувати з ретельно вивіреним рівнем ухилу. Повороти і відгалуження системи влаштовуються з дренажних гнучких розтрубних відводів без використання ущільнюючих кілець в муфтових з'єднань.

Дрени (так прийнято називати дренажні труби) укладаються в шарі гранітного щебеню з фракцією 5/20, яка добре пропускає воду. Для очищення і контролю дренажної системи фундаменту на кожному другому повороті труб встановлюються оглядові дренажні (поворотні) колодязі, що дозволяє контролювати рівень грунтових вод і здійснювати прочищення дрен в разі засмічення. Дренажний колодязь повинен бути розташований глибше рівня дренажної труби, врізається в нього, завдяки чому на дні колодязя осідає пісок, який потрапляє в систему дренажу фундаменту.

Вода, що збирається дренами, потрапляє в колектор (відвідну трубу більшого діаметра ніж фільтруючі труби дренажу фундаменту), який направляє зібрану воду від фундаменту в природну водойму або водоприймальний колодязь.

Водоприймальний (водозабірник) колодязь повинен перебувати в самій нижній частині ділянки. Усередині нього можна встановити насос, що забезпечує перекачування води за територію ділянки в каналізацію штучної або природної водойми.

Зворотне засипання рову, де розташований дренаж фундаменту зазвичай проводиться землею, що залишилася після риття траншеї. Біля стін фундаменту водопропускаючий шар щебеню насипається до поверхні. Можна регулювати ступінь поглинання води грунтом додаючи її поверх щебеню або укладаючи плівку перед остаточним засипанням.

Дренажні системи різних типів фундаментів можуть мати деякі відмінності і різні вимоги до монтажу. Розглянемо їх більш детально.

Різновиди дренажу фундаменту в залежності від його типу

Дренаж мілко заглибленого фундаменту краще робити разом з влаштуванням самого фундаменту по проекту. Розташовувати дрени потрібно по периметру із зовнішнього боку від фундаменту по колу. Траншея дренажу фундаменту повинна бути глибиною не більше його підошви.

Для пристрою дренажу монолітного фундаменту навколо будинку риються траншеї, в які буде закладена сама дренажна система. Траншея повинна знаходитися на відстані не менше 3 метрів від плити. Дно її засипається битою цеглою. Потім встановлюються фільтруючі перфоровані труби дренажу фундаменту, захищені від ушкоджень геотекстилем.

Дренаж стрічкового фундаменту практично не відрізняється від двох попередніх типів. По периметру фундаменту споруди викопується траншея, глибина якої повинна перевищувати глибину самого фундаменту. Потім так само на дно вкладається бита цегла. Після укладається шар з гілок для зміцнення подальшої щебеневої подушки майбутнього дренажу фундаменту.