УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Виконання будівельних робіт будь-якої складності - Гідроізоляція резервуарів або ємностей. Пропонуємо гідроізоляційні роботи всіх видів...

Гідроізоляція резервуарів

Гідроізоляція резервуарівПід резервуаром розуміється  стаціонарна ємність з металу або залізобетону, скла, в якій постійно зберігається рідина або сипучі матеріали (тобто конструкція цієї споруди постійно знаходиться під впливом гідростатичного тиску рідкої субстанції, яка в ній зберігається). Залежно від призначення цієї рідини, резервуари бувають наступних видів:

  • для зберігання питної води;
  • для зберігання технічної води;
  • в якості технологічного обладнання на підприємствах харчової та хімічної промисловості та с/г;
  • для зберігання стічних вод;
  • басейни і ставки, акваріуми;

Гідроізоляція резервуарівКоли ми говоримо про захист (або гідроізоляцію) резервуарів, то маємо на увазі боротьбу з чотирма проблемами, а саме:

  • протікання вмісту резервуара назовні;
  • потрапляння субстанції з зовні всередину резервуара;
  • вибір гідроізоляційного внутрішнього покриття, яке, перебуваючи в постійному контакті з вмістом резервуара, не псує складу цього вмісту і не руйнується саме під його впливом;
  • можливість провести аварійний ремонт в разі протікання вмісту резервуара назовні.

Отже, з вищесказаного напрошується висновок про те, що вимоги до гідроізоляційних покриттів, а відповідно і типи цих покриттів для резервуарів встановлюються виходячи з їх призначення і матеріалу з якого вони виготовлені.

Гідроізоляція резервуарівГідроізоляція залізобетонних резервуарів для зберігання технічної води / жирних харчових продуктів / питної води. У цій конструкції найбільш схильні до руйнування наступні елементи:

  • примикання стіна-днище;
  • отвори після зняття опалубки;
  • шви бетонування;
  • ділянки, до яких підводяться комунікації.

В даному випадку для внутрішньої гідроізоляції будемо застосовувати полімерцементні матеріали проникаючої дії (по всій поверхні основи) і еластичні - для гідроізоляції примикань стіна-днище, а також прохідних елементів. Здатний проникати (або осмотичний матеріал) має прекрасну адгезію, замикаючи пори бетону і не даючи тим самим "просочуватися" вмісту резервуара в конструкцію, і навпаки, не допускає потрапляння хімічних речовин з бетону в вміст резервуара.

Гідроізоляція резервуарівПолімерцементна гідроізоляція виконується наступним чином: на першому етапі поверхня конструкції очищається, миється, всі відколи, тріщини і вибоїни в бетоні закладаються ремонтним складом (бажано швидкого часу схоплювання). При ремонті вже існуючої конструкції резервуару, в якій місцями присутня явно виражена корозія армуючих стрижнів, ці місця слід розшити, бажано, до "здорового" бетону механічно очистити від іржі і покрити пасивуючим антикором (складом, що зупиняє реакцію коррозіі), місця, де спостерігалися активні; далі через деякий час закрити вибоїну ремонтним складом. На примиканні стіна-днище робиться прямокутна штроба, яка також заповнюється ремонтним складом, причому даному примиканню надається заокруглена форма (щоб розвантажити напругу на стику).

Перед нанесенням шарів гідроізоляції бетонна поверхня рясно зволожується. Проникаюче покриття наноситься поетапно в два шари пензлем типу макловиця або механізованим способом. Далі гідроізолюють примикання і шви. На них наноситься еластичний матеріал по склосітці (відступ від шва в обидві сторони 10 см) теж в два шари.

Гідроізоляція резервуарівПри наявності аварійних протікань в діючому резервуарі їх потрібно швидко ліквідувати з зовнішньої сторони плагуючим матеріалом (гідравлічним цементом), який характеризується швидким становленням і застосовується в таких випадках.

Зовні резервуар можна захистити бітумними мастиками, що містять уретанові, бутилкаучукові, наїритові, сульфохлорполіетиленові добавки.

Бетонні резервуари для питної води слід гідроізолювати полімерцементними або полімерними складами, що мають дозвіл на контакт з питною водою.

Плавальні басейни

Якщо мова йде про гідроізоляцію плавального басейну, то в цьому випадку бажано застосування тільки еластичних обмазувальних матеріалів (по примиканнях і по основах), гідроізоляційний матеріал працює в даному випадку на стримування утворення мікротріщин при динамічних навантаженнях.

Гідроізоляція металевих ємностей

даний вид резервуарів застосовується для зберігання в основному питної води і нафтопродуктів. У разі якщо резервуар встановлений наземно, його фарбують водовідштовхувальними фарбами. Знизу біля днища такий резервуар обробляють бітумною мастикою з піском. Заглиблення в землю ємності покривають полімерними (поліуретановими) або бітумними гідроізоляційними складами.

Особливу увагу слід приділити резервуарам на станціях водоочищення і водопідготовки, що містить стічні води (каналізації), а також використовуваним для зберігання рідких хімічних добрив. В таких умовах, з/б конструкція піддається постійному і дуже агресивного впливу хімічного середовища вмісту резервуарів. Тому в таких випадках ні обмазочна, ні оклеєчна гідроізоляція не годиться. Тут застосовують хімічний захист за допомогою листових матеріалів з поєднанням полімерів, яка в змозі протистояти руйнуванню досить тривалий час.