УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Виконання будівельних робіт будь-якої складності - Гідроізоляція котеджу або будинку. Пропонуємо гідроізоляційні роботи всіх видів...

Гідроізоляція котеджу

У даній статті пропонується розглянути гідроізоляцію заміського будинку (котеджу), який має монолітний або блоковий з/б фундамент, кам'яну кладку і скатну покрівлю. Насправді типів котеджів досить багато, як і способів їх зведення, але в нинішні часи попитом в основному користуються цегляні і дерев'яні (збірні) будинки, причому останні все одно встановлюються на з/б фундамент.Гідроізоляція котеджуГідроізоляція котеджу

Де потрібна гідроізоляція в будинку? Скрізь - відповідь неправильна, хоча і цілком допустима, якщо "гроші нікуди дівати", що, погодьтеся, для переважної більшості любителів заміського життя - рідкість.

Перше і найголовніше - гідроізоляція (вертикальна і горизонтальна) фундаменту і стін цокольного поверху (сюди ж віднесемо підвал і гараж), яка повинна бути виконана і всередині і зовні. Це тільки відразу здається, що "купа" грошей в прямому і переносному сенсі просто заривається в землю. Насправді, грамотно виконана гідроізоляція фундаменту і підвального приміщення відповідає за нормальний мікроклімат у всьому будинку з першого по мансардний поверх і економить вам купу грошей в подальшому на відсутності регулярних ремонтів після осінньо-зимового періоду, відкачування води з підвалу, дорогого лікування домочадців які ризикують серйозно захворіти при вдиханні спор цвілевих грибів, що розвиваються в сирих будинках і т.п.

Гідроізоляція котеджуГідроізоляція котеджуГоризонтальна гідроізоляція виконується на "проектній" мітці зрізу фундаменту, як правило, на рівні підлоги, бітумно-полімерними матеріалами - мастиками і руберойду. Зовні слід передбачити вертикальну гідроізоляцію, за допомогою приклеювання на спеціальну мастику або наплавлення євроруберойду на бетон або використання більш "просунутих" матеріалів - бітумно-поліуретанових мастик або ПВХ-мембран, далі цей шар слід закрити дренажною мембраною і тільки після цього виконати зворотну засипку. При неглибокому заляганні ґрунтових вод і наявності зсувних грунтів потрібно також виконати роботи з водопониження перед початком будівництва. Талу та дощову воду слід відвести за допомогою дренажу. Внутрішня гідроізоляція стін фундаменту і підлоги і / або підвального приміщення виконується полімерцементними матеріалами, які працюють на відрив (пропускають водяні пари), і виключають потрапляння в будинок зайвої вологи в разі пошкоджень зовнішньої гідроізоляції, а також є екологічним і пожежобезпечним рішенням.

Другий момент - це гідроізоляція зовнішніх (відкритих) терас. Є величезна рекомендація не робити зовнішніх терас в будинку взагалі, а обмежиться "вбудованими" балконами. У більшості випадків після зими в будинок починає активно "просочуватися" волога в місці врізання конструкції тераси, і потрапляє в такий спосіб на поверх, де знаходиться сама тераса і житловий поверх, який знаходиться безпосередньо під нею. Це відбувається через різницю температур основ в будинку і тераси на місці стику основ тераси і будинку, тобто маємо справу з температурним деформаційних швом, який потрібно закрити належним чином, а також звикнуть з тією думкою, що рано чи пізно його доведеться знову ремонтувати. Гідроізоляцію відкритої тераси потрібно проводити за принципом пристрою повноцінної плоскої покрівлі. Покрівельний пиріг в даному випадку повинен включати паробар'єр, щільний утеплювач (мінеральну вату або пінополістирол) ПВХ або EPDM- мембрани в якості покрівельного килима. Останні дозволяють створити безшовне покриття (або з вулканізованими швами), що гарантує цілісність покрівельного килима і "відтягує" ремонт температурного шва на більш дальній термін.

Якщо у Вас котедж з плоскою покрівлею, рекомендується її зробити так само як терасу. Це досить недешевий спосіб, але покрівля в цьому випадку прослужить до 80 років. Важливим моментом в покрівлі є влаштування водостічної системи.

Якщо у Ви задумали влаштувати плавальний басейн прямо в будинку (що звичайно малоймовірно, адже з цим більше проблем, ніж вигод), то тут варто обмежитися невеликою готовою керамічною (цільною і водонепроникною) чашею для самого резервуара (басейну), а приміщення, в якому вона буде перебувати повинно бути "загідроізольовано зверху до низу" (включаючи стелю) за допомогою полімерцементних складів. Краще зробити звичайно криту вуличну водойму (це дозволить уникнути багатьох проблем).

За таким же принципом виконується гідроізоляція всередині приміщень санвузлів. Тут також варто приділити багато уваги вентиляції.Гідроізоляція котеджу

Отже, під гідроізоляцією котеджу ми маємо на увазі захист тих його нежитлових приміщень (від яких залежать умови в житлових частинах будинку) і частин конструкції, що піддаються постійному впливу води і вологи, а саме - фундамент, розташовані тут же - цокольний поверх і гараж чи підвал (вода приходить з грунту і опадів); плоскі покрівлі і тераси (опади), санвузол (постійна вологість і випаровування).