УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Виконання гідроізоляційних робіт будь-якої складності - Гідроізоляція стін, підлог, фундаментів будівель і споруд. Пропонуємо гідроізоляційні роботи всіх видів. Безкоштовна консультація

Гідроізоляція стін

Вертикальна і горизонтальна гідроізоляція стін

Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує виконання будівельних робіт будь-якої складності. Якщо Вас цікавить послуга Гідроізоляція стін, для більш докладної інформації зв'яжіться з нами в будь-який зручний для Вас час.

Важливим етапом будівництва будь-якої будівлі будь то приватний будинок, житловий комплекс або промисловий комбінат є захист його підземних частин від проникнення зайвої вологи. Захист фундаменту і підвальних приміщень відповідає за "мікроклімат" в усій споруді (визначає "здорову" атмосферу в домі). Тому підходити до етапу гідроізоляційних робіт потрібно не менш відповідально ніж до влаштування самого фундаменту.

Гідроізоляція стінГідроізоляцію стін умовно можна поділити на вертикальну і горизонтальну. Чому умовно, - та тому, що на більшості об'єктів є потреба в обох видах.

Горизонтальна гідроізоляція стін - укладання гідроізоляційних матеріалів на основу горизонтального зрізу стіни перед її подальшим зведенням.

Вертикальна гідроізоляція стін - нанесення гідроізоляційного матеріалу, -оклеєчного або обмазувального на вертикальні основи (по готовій стіні) в приміщеннях, розташованих найчастіше нижче рівня землі, а також в приміщеннях, де постійно підвищений рівень вологи (басейни, душові, санвузли).

Гідроізоляція стінВ обох випадках, головна вимога - це нанесення суцільного (без пошкоджень і розривів) гідроізоляційного шару на чисту рівну основу. При дотриманні цього пункту, гідроізоляція може бути виконана практично будь-яким матеріалом, будь то поліміерцемент або евроруберойд (якщо він укладається усередині приміщення) і прослужить довго. Звичайно гідроізоляцію стін євроруберойдом (бітумно-полімерним рулонним матеріалом) краще робити зовні з двох причин: він непаропроникний і не екологічний. Паропроникність внутрішнього гідроізоляційного шару на стінах і підлозі можна назвати другим за важливістю пунктом, яким бажано не нехтувати при влаштуванні гідроізоляційного покриття. Через бетонні стіни фундаменту з землі постійно проходить деяка кількість ґрунтової вологи; вона потрапляє в приміщення у вигляді пари, але тільки в тому випадку, якщо гідроізоляційний шар лежить на цих стінах пропускає цей пар, а інакше кажучи, - "дихає". Матеріали, в основі яких лежить бітум здатністю "дихати" не володіють, тому пар, який залишається між шаром євроруберойда і бетоном перетворюється в воду і незабаром утворює так звану "кишеню" (здуття) в гідроізоляційному покритті, яка постійно зростає (тому що волога продовжує прибувати). Далі така гіроізоляція стін просто відривається. А якщо при цьому наступними шарами на стінах лежить обробка, то ціна і терміни ремонту зростають у декілька разів. Причому, найчастіше неможливо знайти місце протікання, не "зідравши" все.

Гідроізоляція стінОтже визначимося відразу, що для нас є ідеальним випадком гідроізоляції стін: полімерцементні покриття або покриття з ц/п розчину з гидроїзолюючими добавками і концентратами всередині; бітумні, полімерні, бітумно-полімерні (наноситься методом напилення спеціальним обладнанням) полімерцементні (рідше, звичайно, але зустрічається) покриття зовні. До речі зовнішню гідроізоляцію стін при зворотній засипці завжди потрібно захищати, щоб її не "побило" або "порвало" камінчиками і грунтом (в більшості випадків для цього використовується дренажна мембрана).

Висота вертикальної гідроізоляції стін повинна бути не менше 30 сантиметрів від підлоги всередині приміщення. Зовнішня виводиться на 50 см від горизонтальної основи (починатися при цьому вона повинна "разом з фундаментом").

Слід також враховувати рівень залягання ґрунтових вод і ступінь їх агресивності. Якщо вода знаходиться вище основи фундаменту, то обов'язковим є дренаж. У разі агресивності вод застосовується більш висока марка бетону і хімічно стійкі матеріали для його гідроізоляції і захисту від корозії. Не варто забувати про те, що не вірно зведений фундамент не врятує взагалі ніщо (і гідроізоляція стін в тому числі) від зимового спучування грунтів. Глибоко залягаючий моноліт повинен бути обов'язково армований залізними стрижнями безперервно звареними між собою від підошви фенамента до середини цокольного поверху; в разі блочного фундаменту стіни повинні зводиться з нахилом всередину в міру піднесення.

Гідроізоляція стінПослідовність влаштування внутрішньої полімерцементної гідроізоляції стін:

  • очищення стін від пилу, жиру і бруду;
  • вирівнювання стін ремонтним складом, нанесення грунтовок, якщо необхідно;
  • штроблення примикання (стіна-підлога, стіна-стіна), швів, дефектів з протікання (перетином мінімум 2 * 2,5 см);
  • закладення протікання плагуючим складом повинно відбуватися так, щоб виключалася їх повторна поява в майбутньому в інших місцях стіни;
  • зволоження основ перед укладанням гідроізоляційних матеріалів;
  • влаштування викружок ремонтним складом зі спеціальними добавками (можна з використанням гідрофільної гуми), щоб не було переходів з кутом 90 градусів, щоб послабити тиск на гідроізоляцію.
  • спочатку виконується гідроізоляція стін, а потім підлоги;
  • гідроізоляційні склади проникаючої дії наносяться повністю на основи; примикання (стіна-підлога, стіна-стіна, стіна-стеля) слід посилювати двокомпонентними еластичними складами та армуванням склосіткою або приклеюванням гумової стрічки - тільки після того як завершиться гідроізоляція стін, тобто завершення всіх гідроізоляційних робіт на стінах, починають гідроізолювати підлогу;
  • гідроізоляція вводів комунікацій здійснюється також з використанням еластичних двокомпонентних систем і стіклосітки.

Мастика наноситься зовні на чисту і суху поверхню. Основу також необхідно очистити, при негативних температурах прогріти. (Полімерцементну гідроізоляцію при негативних температурах зовні не наносять)

Зворотню засипку фундаменту слід проводити через 24 години після нанесення мастики в один шар, при нанесенні в 2 шари - через 48 годин.

У разі оклеєчної зовнішньої гідроізоляції стін застосовуються євроруберойд, що приклеюється на спеціальні мастики, або наплавляється за допомогою газового пальника.

Екранна гідроізоляція стін (теж зовнішня) проводиться за допомогою бентонітових матів. Укладаються вони в нахліст (15-20 см) на стіни основи і кріпляться до них механічно. Навколо матів зводиться бетонна стінка, яка перешкоджає розширенню матів при попаданні вологи. Чи не найбільш ефективне рішення в ряді випадків. Таку гідроізоляцію стін обов'язково необхідно комбінувати з внутрішньою гідроізоляцією стін для досягнення будь-якого позитивного ефекту в довгостроковому періоді.