УКР | РУС      (044) 361-01-93  (050) 384-96-86

БІК СІМАКС ГРУП - промислове та цивільне будівництво

Виконання дренажних робіт будь-якої складності - дренаж підвалу, пристінний дренаж, дренаж фундаменту. Пропонуємо дренажні роботи всіх видів. Безкоштовна консультація

Компанія «БІК СІМАКС ГРУП» пропонує виконання будівельних робіт любої складності. Якщо Вас цікавить послуга Дренаж підвалу, для більш детальної інформації перейдіть по посиланню на сторінку послуги або зв''яжіться з нами в любий зручний для Вас час.

Дренаж підвалу

Що являє собою дренаж підвалу

Дренаж підвалу (Наприклад, дренаж підвалу будинку) - це замкнута система з перфорованих труб, з'єднаних оглядовими колодязями для контролю і очищення. Труби закладають в грунт під нахилом в сторону збираючого колодязя, до якого вода надходить по більш ширшій трубі (колектора). Водоприймальний (водозабірних) колодязь періодично осушують за допомогою насоса.

Дренаж підвалуПри наявності гідроізоляції фундаменту, зовнішній дренаж підвалу перешкоджає попаданню вологи в цокольний поверх. Тому таку дренажну систему необхідно робити одночасно із закладенням фундаменту будинку.

Труби і колодязі, використовувані для дренажних систем виробляють з полімерів. Вони легкі в транспортуванні і монтажі, тому Вам не важко буде виконати дренаж підвалу самостійно. Пластикові дрени (так прийнято називати дренажні труби) бувають різної довжини і діаметру. Матеріали підбираються залежно від типу грунту і орієнтовної річної кількості вологи.

Отже, для влаштування зовнішнього дренажу підвалу Вам знадобляться:

  • перфоровані дренажні труби діаметром 100‒150 мм;
  • оглядові колодязі по кутах дренажу підвалу (зазвичай використовуються труби більш широкого діаметра 250‒500 мм);
  • фітинги, що з'єднують труби між собою і з колодязями;
  • трійник, що з'єднує дренаж підвалу в кільце для відводу в колектор;
  • геотекстиль;
  • пісок, щебінь (фракція 5-20), гравій.

Які функції виконує дренаж підвалу. Його види

Сирий підвал крім незручностей і дискомфорту в житлових приміщеннях загрожує появою тріщин в стінах і значним скороченням терміну експлуатації споруди. Неминуче зволоження і підтоплення підвалу, як правило, відбувається через високе залягання грунтових вод, рясних опадів і глинистих ґрунтів, що оточують фундамент, які не схильні пропускати накопичену воду. Надходження води в підземне приміщення можна уникнути ще на етапі будівництва, виконавши на ряду з роботами по влаштуванню фундаменту і каналізації зовнішній кільцевий або пристінний дренаж підвалу. На жаль, цими важливими роботами часто нехтують в силу економії грошей і часу. Надалі така економія зводиться «нанівець» після того, як будинок переживе пару зим.

Як це не смішно звучить, дренаж підвалу буває правильним і «не дуже», але вимушеним. Перший - це описана вище зовнішня (кільцева або пристінна) система дренажних труб, яка має на увазі, що захищаєма ділянка, а в нашому випадку - будинок, знаходиться в її центрі. Зовнішня система забирає воду на себе, відводячи її від «середини», де знаходиться споруда в водозабірний колодязь, а звідти в природну або штучну водойму, каналізаційну систему. Такий вид дренажу є правильним і регламентується будівельними нормами і правилами України. Дренаж а-ля "не-дуже» передбачає розміщення збираючих воду дрен всередині підвалу, що вирішує проблему підтопляємості, ніяк не впливаючи при цьому на вогкість і корозію бетону, оскільки мова йде про відведення вже потрапленої в будинок води.

Зовнішній дренаж підвалу

Дренаж підвалуЗовнішній дренаж підвалу починається з риття траншеї шириною 40 см і глибиною трохи нижче рівня підошви фундаменту будинку. Отриманий рів необхідно просушити і вирівняти дно. Після цього стіни фундаменту гідроізолюють і утеплюються (бажано пінополістиролом). На дно дренажної траншеї укладаються полотнища геотекстилю з великим запасом. Вільний край матеріалу повинен залишатися зовні рову, щоб в результаті була можливість обернути трубу разом з засипанням. На дно траншеї, застеленої геотекстилем насипається 10 см щебеню, з якого створюється перепад висоти по 1-2 см на кожен погонний метр, щоб майбутні дрени лежали під ухилом в бік водойми або водоприймального колодязя.

Для дренажу підвалу беремо перфоровані труби діаметром 100-110 мм. Кути з'єднують муфтами (фітингами). Через кожні 20 метрів трубопроводу необхідно робити оглядовий колодязь.

Після завершення монтажу та перевірки, дрени засипаються щебенем, який «закутується» вільним краєм геотекстилю. Поверх виконуємо зворотну засипку з суміші грунту, гравію та піску.

Дренаж підвалуОдночасно виривається (магістральна) траншея для труби (колектора), що з'єднує дренажну систему підвалу з водоймою. Магістральна траншея повинна знаходитися на 20-50 см нижче дренажної системи, щоб вода стікала під нахилом. Приймальний колодязь для збору води робиться на відстані 10-15 метрів від стін цоколя. Його також роблять на 50-60 см глибше, ніж розташовані дрени. Магістральна траншея спочатку засипається щебенем з урахуванням перепаду висоти у напрямку до криниці додаванням піску і гравію. Як магістральною використовується дренажна труба діаметром 150 мм. Після закінчення робіт її засипають піском. Приймальний колодязь дренажу підвалу потрібно регулярно осушувати і стежити, щоб рівень води в ньому не перевищував рівень залягання дрен. Для спрощення завдання в колодязі слід встановити автоматичний насос.

Внутрішній дренаж підвалу

Дренаж підвалуПеред монтажем внутрішнього дренажу підвалу з приміщення потрібно викачати воду і добре його просушити після чого виконати гідроізоляцію стін (краще полімерцементними складами, які мають хорошу адгезію до вологого бетону і не відриваються від нього з часом). Необхідно забезпечити хорошу вентиляцію приміщення за допомогою віддушин. Сам принцип укладання труб всередині підвалу практично аналогічний влаштуванню зовнішньої дренажної системи. Можна зробити траншеї для дрен, вибивши їх в бетоні за допомогою відбійного молотка, або покласти труби майбутньої системи дренажу підвалу прямо на підготовлену бетонну основу. В останньому випадку доведеться пожертвувати 30-40 см висоти до стелі. Для відсипки водопроникного шару навколо дрен потрібно використовувати крупнозернистий кар'єрний пісок, керамзит або суміш піску з гравієм. На отриману «подушку» укладаємо дренажні труби, попередньо вирівнявши шар піску відповідно до необхідного ухилу: 2 см на 1 погонний метр. На відсипання потрібно укласти полотнища геотекстилю внахліст не менше 15 см. Монтується внутрішній дренаж підвалу з перфорованих труб, які обертаються геотекстилем. Дренажні труби повинні розташовуватися по периметру приміщення, якщо довжина стін не перевищує 4-5 м. Якщо площа підвального приміщення велика, дрени треба укласти в кілька ліній на відстані один від одного 3-3,5 м. Основне правило таке: всі труби внутрішнього дренажу підвалу повинні складати єдиний контур з ухилом в бік водозабірного колодязя. Далі поверх трубопроводу внутрішнього дренажу підвалу робиться бетонна стяжка чорнової підлоги. Зверху виконується гідроізоляція підлоги. Вода збирається в водоприймальному колодязі, в якості якого виступає бочка об'ємом 200 л (укопана і вбетонована в підлогу) і виводиться назовні за допомогою насосу, закріпленого в ній. Влаштування дренажу підвалу в будинку має на увазі вивід води в накопичувальний колодязь або септик. Для цього зовні будинку виривається траншея до точки водозбору. Дно канави для трубопроводу вирівнюють з урахуванням необхідного ухилу.

Один із способів «утилізації» води з дренажу підвалу

Вода з накопичувального колодязя дренажу підвалу для зручності може бути заведена в загальний септик (як і вода з каналізаційного трубопроводу). Септик без електричного відкачування можна зробити самостійно з декількох камер: двох або трьох. Всі ємності потрібно з'єднати між собою за допомогою труб, герметично вмонтованих в бічні стінки.

Відведені води з внутрішнього дренажу підвалу, як і побутові стоки з дому потрапляють в першу камеру, де над ними проводиться первинна очистка. Під дією сили гравітації фракції забруднювачів осідають на дні, жир і дрібне сміття піднімаються вгору. Очищені води потрапляють в наступну камеру, а органічний осад розкладається за допомогою анаеробних бактерій (яких ви можете «підселити» придбавши відповідні біопрепарати). У другій ємності триває процес очищення. У неї необхідно укласти фільтруючий шар з піску або гравію. Таким чином можна грамотно (і «дружньо» по відношенню до природи) вирішити проблему відведення вод з підвалу будинку при відсутності поблизу централізованої каналізації.